Klub ljubitelja Lade NIVE 4x4

Klub ljubitelja Lade NIVE 4x4 (http://www.ladaniva.co.rs//index.php)
-   Donji postroj i offroad dodaci (http://www.ladaniva.co.rs//forumdisplay.php?f=12)
-   -   vitla (http://www.ladaniva.co.rs//showthread.php?t=854)

jeronimo 3rd May 2012 05:26 PM

he, he...to ce da te kosta ;) (postavljanje pitanja) zar ne znas za onu "radoznalost je ubila macku".... :ahaha:
ali, uvek postoji jedno ALI....
1.da,ALI uz nesto vecu cenu(40 tak%) dobijas i lift od 35mm i mnogo vecu nosivost... ;)
2.da isto, cena oko 1e po A (ALI bi trebao da proveris jer kompletiranje sa novijim tipovima alternatora je pocelo i pre 2010 recimo moja ima od 100A)
3.naravno da ,da...nije sveto pismo ono za tri puta vecu snagu od tezine(obaska sto niva ima bez plinskog uredjaja ima oko 1250kg)to samo daje vecu rezervu ako bas guras brdo ljigavog blata ispred auta,nekad mora i da se lopata malko :D tako da 3.5 tona vrsi sav posao bitniji je kvalitet samog sklopa....i naravno kako se montira a i upotrebljava(vitlo sa sajlom je jako opasan sklop ako se ne pazi) :ser:
inace ovo vitlo deluje jako korektno i trebalo bi nivku da tegli oko 3 metra u minuti .... :)

CADman 3rd May 2012 05:59 PM

sva sreća da imam devet života..
... :)

1.....auuu pa to za federe nisam znao...mjenjao bih federe i ovako...legla je malo nakon vremena, a sad i znam u kojem pravcu bi bilo dobro krenuti.....dobro da nisam uzeo njene originalne (2005)...znaći taj model 2010 + je ustvari lada niva M ..ili...i vjerojatno ne moram mjenjati amortizere...?

2...prvom prilikom provjeravam koja amperaža...možda im se omaklo nešto jaći... ;)

3...a joooj to mi je hedikep...ne volim da lopatam pa to ti je :D ...a šta sad morat ću ponekad malo ...:mad:

Hvala na pomoći, :ziveli:
ići ću se interesirati za federe(ove M),pa ćemo vidjeti dalje...nažalost niva dolazi na red samo vikednima a rijetko preko tjedna... :mad:

još jedanput hvala :)

KizaHood 4th May 2012 08:31 AM

Alo ljudi, pa to radi na struju :eek:

Jel' se secate kako je pros'o onaj lik (ne Stevo Zigon, nego onaj drugi, kako bese) u "Majstorskoj radionici" sto je ubudzio u auto gomilu raznih gizmoa na struju :ispod:

Htedijah reci, niko ne pominje rucna vitla. Smislili ljudi dizalicu. I onda sofer 50-tonskog slepera izadje i dizalicom podigne isti. Rucnom, naravno. Pa ako se adekvatnim prenosom moze resiti da covek digne sleper, zasto ne bi mogao rucnim vitlom da iscupa auto iz blata? :rolleyes:

Ima moj drugar Landrovera i neko rusko vitlo, bas cu da ga podbrcnem jednom da odemo da probamo kako ce da vuce onol'ku suruntiju.

Sanjin 4th May 2012 02:00 PM

Quote:
Originally Posted by KizaHood
Alo ljudi, pa to radi na struju :eek:

Jel' se secate kako je pros'o onaj lik (ne Stevo Zigon, nego onaj drugi, kako bese) u "Majstorskoj radionici" sto je ubudzio u auto gomilu raznih gizmoa na struju :ispod:

Htedijah reci, niko ne pominje rucna vitla. Smislili ljudi dizalicu. I onda sofer 50-tonskog slepera izadje i dizalicom podigne isti. Rucnom, naravno. Pa ako se adekvatnim prenosom moze resiti da covek digne sleper, zasto ne bi mogao rucnim vitlom da iscupa auto iz blata? :rolleyes:

Ima moj drugar Landrovera i neko rusko vitlo, bas cu da ga podbrcnem jednom da odemo da probamo kako ce da vuce onol'ku suruntiju.

Moze vitlo i na pedale da se napravi,moze i drvena pec... :bum: :ziveli:

jeronimo 4th May 2012 03:31 PM

jeste, ja recimo u gepeku imam rucno vitlo od 2.5t(sa dva puta po 4m sajle) ;) i alpinisticko uze od 50m debljine 9mm(a i veracki pojac i rukavice....) :) kazem sve zavisi kako je covek spreman da sve resi(kvalitetno i skupo ili na drugi nacin jeftino) dobro vitlo dize auto na drvo(bogovi su pali na teme) :ahaha: a rucni cekrk moze da podigne malo prednji kraj jer uglavnom ne moze tako daleko da se zakaci...itd...a postoje i mehanicka vitla sa pogonom od motora(uglavnom starije varijante)

jeronimo 4th May 2012 03:38 PM

za kizu... sve sto se radi od el. instalacije MORA da se radi sa osiguracima i relejnom sklopkom(znaci kao i kuci, ne kacis t/a pec direktno na banderu, nego preko osiguraca) tako da ako dodje do preopterecenja(ili ostecenja /kratkog spoja) osigurac iskoci i nema dalje struje a ni problema...

Dr Bouz 4th May 2012 03:56 PM

ja sam skontao da je odnos izmedju "imam vitlo na kolima" i "koristim ga tu i tamo" negde 9/1 :)
a najboljiji su mi drugari, bash u nivama, koji se kunu u nive, a farba bajoooo.... ono - kad sleti muva na auto - ubivaju je laserskim zrakom, a dzhbun gloginja zaobilaze u luku od 5km :) (ali - na rechima - nive su najbolji heavy/off road automobili :) ). i tako...

Dalavani 4th May 2012 11:40 PM

Izvini Jeronimo, kol'ko rece da ti ampera daje alternator??

CADman 6th May 2012 07:51 AM

"kazem sve zavisi kako je covek spreman da sve resi(kvalitetno i skupo ili na drugi nacin jeftino.."

...upravo tako... ;)
uz dodatak da to danas i nije više tako skupa stvar...i ručno baš nije jeftino...

@bouz
po svojoj prirodi vitlo se koristi ponekad a ne 8 h na dan...svaki dan..
...ne kontam tu logiku...da te pitam jel imaš bicikl ( ili skuter) u kući
( barem 1 ?)
...jel ga koristiš svaki dan ? i po kiši i po snijegu ? ... ;)
...ako je odgovor ne onda ga prodaj...ne treba ti... :ahaha:

Dr Bouz 6th May 2012 08:30 PM

nisi me skontao cadmane. moj komentar se odnosio bash na te - shto im ne treba jer ga NE KORISTE - i to nikad. razlog nekoriscenja: pa tamo gde voze ( po asvaltnom putu), zaista nikad ne mozes ni zapasti u situaciju da ti vitlo ustreba :)
b.t.w. nedavno kad je bio onaj ludi sneg, hteo sam da umrem od muke jer mi je bajs u novom sadu, a ja sam tad bio u beogradu (posto je vozanje montibajka po snegu bash onako merak(bar meni)).

CADman 7th May 2012 05:13 PM

...dobro .. očito te nisam skužio... :)

mislim da su stvarno el.vitla danas došla u zonu prihvatljivog...ako poželite ponekad zakopati sebe i svog ljubimca u jarak... :krs:

...ja prije nisam uopće ni gledao el.vitla ali mi se sad sve više sviđaju kako cijene idu dolje...

...dobro ručno vitlo ... košta oko 250 €...i može samo povlačiti...dok je za lagani off po meni ipak najsvestraniji hi jack ...(povlačenje i dizanje)...jest da se oteliš dok iskopaš auto ...ali ga izvadiš... ;)

@kizo
znaći ne mislim da je struja savršena, ali je svakako brža i komfornija varijanta ...naravno i skuplja...najveća prednost kod mehaničkih vitla je da ona u pravilu ne ostavljaju na cijedilu ( ako im je vlasnik poklonio i minimum održavanja )...dok kod električnih to baš i nije slučaj...može tu puno toga poći po zlu ...

posebna prića su hidro vitla... ali to je nažalost za neke druge ljude.. šmrc:(

CADman 9th May 2012 04:54 PM

...sad pazi ovo...
pitao u prodavaonicama rez.dijelova za ladine opruge (model M_2010 + )

1.odgovor..."nemam to uopće...kataloški broj se ne razlikuje od onih npr. 2005.godine..."

...a to znaći samo jedno ...identične su.. :confused:

2.odgovor..."opruge su iste duljine i mislim da su malo veće nosivosti...koliko neznam...informaciju ću imati za cca 10 -tak dana... ":ahaha: :ahaha:...ja ču puknut..

...jeronimo,što si mislio sa onim "dobit češ lift od cca 30 mm"...jel su za toliko dulje tvorničke opruge ili si mislio na lift koji ču dobiti zamjenivši stare sa identičnim novim oprugama... :confused:...jer po svemu sudeći ovdje netko nekog ...jebe :ahaha: :ahaha: :ahaha: (zemunac)

jeronimo 10th May 2012 12:53 PM

moracu opet..."u mene sumnjas" :eek:
mislio sam na "gvozdenog coveka" a ne na fabricke... :D
a tim sto te ubedjiju da nema za M model i da se ne razlikuju, slobodno reci da nemaju pojma i da mogu komotno da zatvore radnju, kasne sa informacijama bar 2 godine.... :krs:
http://www.nivashop.ru/vcd-395-2/catalog.html
u svakom slucaju ces zamenom dobiti na visini (u odnosu na trenutnu) ;)

CADman 10th May 2012 06:23 PM

...@ jeronimo

iron man je ok ... ima ga 4x4 performance parts (istra) ... pa jebiga nisam ja vidovit...a ti nisi nigdje specificirao....znam te opruge ...gledao sam ih ...nisu baš nešto super povoljne....:D... znaći kažeš da vrijede tih para...???

...a što se tiće toga da ovi pojma nemaju....rekao sam ja to njima već više puta !!!...ne da bi trebali zatvoriti nego bi ih još i tužio zbog širenja netočnih informacija :ahaha: :ahaha:

...inaće imam lagani hendikep ruskog :eek:

...@ zemunac
ajd reci poneku i ti... :ziveli:

jeronimo 10th May 2012 06:31 PM

bez obzira na znanje jezika, jasno vidis da postoje kao deo i pod posebnom oznakom...
za ostalo procitaj malo ono o podizanju, ovo je ipak tema o vitlima...

CADman 10th May 2012 06:36 PM

...da, vidim...

malo sam skrenuo sa teme...nisam ni primjetio...moje isprike...

All times are GMT +1. The time now is 08:27 AM.