PDA

View Full Version : Koji akumulator kupiti za fine novce?

NadaLiva
10th December 2008, 10:48 PM
Cao svima,

Moram da kazem pa-pa ruskom akumulatoru koji me je fabricki sluzio 5 godina. :)

S obzirom da nemam pare za neka ulaganja u kola, sta mi mozete preporuciti?

Citao sam ove forume, neki hvale Blek hors, neki pljuju. Koliko ampera je ok za Nivu 1.7i?
I gde na podrucju Novog Beograda (tosin bunar, blokovi...) je najsigurnije pazariti, posto sam isto citao da uvaljuju?

Hvala svima na odgovoru! :)

dado
10th December 2008, 10:53 PM
55Ah,ako nemaš vitlo.

lakiee
11th December 2008, 12:18 AM
55ah je valjda fabricki propisano. ja sam kupio sa vecom amperazom valjda oko 70ah bosh prave ih na istu velicinu kao i ovi od 55ah ali to nije presudno za paljenje mislim zimi ima i uticaj kvalitet/gustina ulja a i u kom je stanju alnaser.

Dr Bouz
11th December 2008, 02:11 AM
blek hors traje otprilike par meseci poshto mu ona garancija istekne. a da je dzhab-dzhabe - jeste.

Zemunac
11th December 2008, 09:36 AM
nekad je bio dzab dzaba.....sada je cena kao za neki pravi....oko 5000

NadaLiva
11th December 2008, 10:14 AM
Bah... 5000 din..... uopste mi se ne daju te pare. Ali sta je tu je, jer je tropa.

Zemunac
11th December 2008, 10:22 AM
auto mika
zemun
prvomajska ulica
011 3163756
black horse 3870 din
bosch 5010 din

NadaLiva
11th December 2008, 10:35 AM
Eeee too. Hvala ti Zemunac!!

Dare
11th December 2008, 11:06 AM
nekad je bio dzab dzaba.....sada je cena kao za neki pravi....oko 5000
oko 3800 u Nisu kosta

Zemunac
11th December 2008, 11:22 AM
nisi video....napisao sam....3870

NadaLiva
11th December 2008, 02:13 PM
Malopre sam palio na kablove i primetio klemu koja je bila skoro skroz odsrafljena. Videcu jos danas-sutra da prenoci, pa ako se aku ponovo sam od sebe isprazni, kupujem nov.

Zemunac
11th December 2008, 05:37 PM
4600 varta

Dare
11th December 2008, 06:10 PM
4600 varta
nikada vise :bum: :bum: :bum:
zreo je za zamenu, prvi put je omanuo 20 dana po isteku garancije, na prvom mrazu. a kad sam ga kupio bio je najskuplji. druga stvar je sto se mnogo brzo prazni, recimo ne moze da vergla duze od 35 - 40 sekundi (u zbiru), dok Somborac od 36 ah ( od Yuga) pali k'o lud. Ili je meni dopao falican primerak :confused:

Dare
11th December 2008, 06:12 PM
jos i ovo: Kad verglam sa vartom od 55ah restartuje mi se cd player, a black horse od 36 ah ne oseti verglanje

Darko
11th December 2008, 06:57 PM
I ja sam zadovoljan sa konjčićem :)

NadaLiva
11th December 2008, 07:10 PM
Ne vredi, opet se ispraznio i otisao sam do Mike i kupio crnjaka (konja).

Nesto me bunilo, kada smo palili na kablove (duh!), auto mi se gasio. Uopste nije hteo da primi gas osim kada nagazim na papucicu. Cim ode na ler i ispod 1000 obrtaja on momentalno se ugasi. I tako na svakom semaforu. Srecom da je akumulator bio dovoljno dobar da ga upali.

Medjutim, posle jedno 20min voznje, ovo se popravilo i vise se nije gasio. Pregledao sam posle onu sajlu gasa i ona mi je delovala ok. Ne znam uopste sta se desavalo. Pomislio sam da nije otisla pumpa za benzin, ali posle sam je cuo kako radi pre paljenja motora.

I jos nesto, cini mi se da je isto crkla lampica za benzin, posto mi vise uopste ne svetli, a nemoguce je da ima vise benzina ako se vozi (kamo srece ;) ).
Mislio sam da je to LED dioda koja nikada ne crkava, ali eto...

Dare
11th December 2008, 07:29 PM
auto ti se gasio jer je akumulator bio skroz prazan, a na leru alternator slabije puni. npr kod mog Yuga kad je na leru i upalim svetla on zapinje kao kad ce da polazi bez gasa... 20-ak minuta voznje je dovoljno da se akumulator oporavi toliko da moze da pali.

lampica za benzin nije led dioda, vec obicna ubodna sijalica od (valjda) 2W

jeronimo
11th December 2008, 07:30 PM
ti si jedinstven slučaj, nism čuo da je to nekom drugom crklo. doduse možda je zaglavio plovak... mada i za to još nisam čuo(niva mnogo skakuće) ili imas neku dobru dušu koja doliva u rezervoar preko noći. :)
kod ostalih je obično suprotno... :ahaha:

dado
11th December 2008, 07:42 PM
Ne vredi, opet se ispraznio i otisao sam do Mike i kupio crnjaka (konja).

Nesto me bunilo, kada smo palili na kablove (duh!), auto mi se gasio. Uopste nije hteo da primi gas osim kada nagazim na papucicu. Cim ode na ler i ispod 1000 obrtaja on momentalno se ugasi. I tako na svakom semaforu. Srecom da je akumulator bio dovoljno dobar da ga upali.

Medjutim, posle jedno 20min voznje, ovo se popravilo i vise se nije gasio. Pregledao sam posle onu sajlu gasa i ona mi je delovala ok. Ne znam uopste sta se desavalo. Pomislio sam da nije otisla pumpa za benzin, ali posle sam je cuo kako radi pre paljenja motora.

I jos nesto, cini mi se da je isto crkla lampica za benzin, posto mi vise uopste ne svetli, a nemoguce je da ima vise benzina ako se vozi (kamo srece ;) ).
Mislio sam da je to LED dioda koja nikada ne crkava, ali eto...

A jesi li možda prije nego što si odlučio promijeniti akumulator provjerio da ti alternator radi kako spada?...

NadaLiva
11th December 2008, 08:46 PM
Pa i ranije mi se desavalo da npr. slucajno ostavim onu malu ckljiljalicu upaljenu (lampica koja "osvetljava" kabinu sa leve i desne strane) i da mi totalno rikne akumulator. Znaci skroz. I palili smo ga preko kabla bez problema i bez gasenja, na totalno praznom akumulatoru. Sada iako nije hteo da upali, ipak je davao znake zivota, radila je cak i ona lampica od za blokadu motora i dekoder.

A zbunjuje me sto se to desavalo u momentu paljenja preko kabla, kada je prikljucen na svez akumulator od drugog automobila?! :confused:

Ne verujem da je alternator, jer lepo puni. Cak je i ovaj istroseni akumulator mogao da napuni za kratko vreme.

Sto se lampice tice, no comment... Pretpostavljam da se nesto zeznulo oko ovih prespajanja i struje pa je to dovelo do sagorevanja zaruljice u atmosferi. ;)