PDA

View Full Version : Stokilasi napolje!

Nivas
22nd September 2008, 09:31 PM
Kao iskreni postovalac sajta Kluba ljubitelja Lade Nive, smatram da je vreme da od naseg sajta napravimo sajt koji ce opravdati svoje ime. Sta je osnovni uzrok, sto vec sada nije tako? Osnovno uzrok su stokilasi, odnosno ljudi koji su teski vise od 100 kilograma. Oni, vec duze vreme, od naseg sajta pokusavaju da naprave sajt Privremenih ljubitelja Lade Nive, ili, gore, sajt Prinudnih ljubitelja Lade Nive. Na najboljem terencu na svetu, njima sve smeta: te su im neudobna sedista, pa treba menjati i ubacivati neka sa sminkerskih automobila, te su im nedovoljno jake opruge, pa treba menjati postojece ili dodavati nove, te im je neugodno sto, dok voze Nivu, ne mogu da nose visoke sesire sa fazanskim perjem, te je nedovoljan upor tockova, te je mali prtljazni prostor, da se ne oduzi pisanje, i ovo je mnogo. I to se sve bune stokilasi! Niko, ko je normalne gradje tenkiste ili avijaticara, a za takve ljude je Niva i pravljena, ne buni se, osim sto jedan od njeh vec mesecima drobi o inklinometru. Nevolja je u ovome: stokilasi bi zeleli da preprave Nivu, tako da ona vise ne bude Niva, i gde je, onda, tu Niva, kada to vise nije Niva?
- Ovo su samo uvodne crtice moga obimnog eseja "Kako izbaciti stokilase iz Nive", a argumenti ce slediti jedan za drugim. Na samome pocetku, zelim da napomenem kako su dva nasa clana, premda stokilasi, unapred amnestirana od izbacivanja: to su, prvo, Paja, koji je kupio Nivu jos 1987. godine, pa je zasticen kao beli medved, i drugi, upravo onaj koji je vec presavio tabak i naostrio pero da mi kontraesejise, odnosno milE, jer on zna latinski, a takvi ljudi su svuda dragoceni, ne bi njega izbacili ni iz nase CENZURA, da je on koji srecnom slucajem tamo nas narodni poslanik, buduci da on, stavise, zna kojim recima je Euklid, sto je i dokazano, zavrsavao svoje tekstove, pa kako takvog coveka izbaciti sa sajta?

ARGUMENT 1

Svi stokilasi, zamoreni putem, parkiraju se negde ukraj druma da malo predahnu. Tu zaspe, i pocnu tako glasno da hrcu, da se svi cude kako Niva tako dugo vremena nece da primi gas, ili zbog cega Niva toliko kaslje na leru. To, nesumnjivo, nanosi stetu ugledu automobila, quod erat demonstrandum.

Zemunac
22nd September 2008, 10:14 PM
Srecna strana ovog posta je ta da sam na dunavu na pecanju.. Ali kad se vratim i presavijem tabak ovim sprcenim nivistima ...letece perje

QVATRO
22nd September 2008, 10:16 PM
Hahahaha... Pridrzite gace da ne spadnu...

QVATRO
22nd September 2008, 10:17 PM
Uzgred,ja sam zlatna sredina.Imam 95 kg. :ahaha: :ahaha: :ahaha:

Zemunac
22nd September 2008, 10:23 PM
Qvatro,ili se ugoji dok se nevratim ili ces zajedno sa etiopljanima na forum ljubitelja balkonskog cveca

Nivas
22nd September 2008, 10:27 PM
Zemunac, nemoj da se odmaras usput, ukraj druma...

Sanjin
22nd September 2008, 10:50 PM
Molimo ove perolake da prilikom voznje nive po kvrgavom terenu obavezno stave kamenja u dzepove jer prilikom drmusanja i skakutanja najdrazeg nam terenca dolazi do njihovog iskakanja iz sjedista,sto i ne bi bilo tako strasno da,usljed jelte njihovog nedostatka tjelesne mase,povratak u sjediste zna potrajati jerbo oni se ne vracaju nego kao list na vjetru leprsaju.u tom periodu moze doci do gubljenja kontrole nad vozilom pa se gore navedene mjere predostroznosti toplo preporucuju

Nivas
22nd September 2008, 11:09 PM
Sanjine, ocigledno dugo nisi bio u nadmocnoj situaciji da imas 60 kg i da vozis Nivu. Dok si bio u toj tezinskoj kategoriji, verujem da nisi ni vozio Nivu. Sada sebe dovodis u pozicuju stokilasa koji je uzjahao rasnog galopera, pa se glasno hvali kako galoper pod njim ne moze ni da mrdne.

ARGUMENT 2

Niva je tako konstruisan automobil da, ako bez osetnog opterecenja prelazi prepreku, sledi svoju konstrukcionu logiku i savladjuje je bez suvisnog ljuljanja, narocito bez bespotrebnog truckanja i poskakivanja. I preko najtezih prepreka, klizis kao po loju. To, naravno, ne mogu da znaju stokilasi, buduci da ih Niva oseca kao strano telo, pa se zato ljuljaju, drmusaju, truckaju, gube bubrege, pa ih bas zato i treba izbaciti iz Nive, zauvek, quod erat demonstrandum.

milE
22nd September 2008, 11:13 PM
Nivaš, smatram da ćeš jako teško dokazati svoju tezu. Odnosno, ako stavimo naše i vaše argumenta na vagu :krs: mislim da će stokilaški, po prirodi stvari, ipak pretegnuti :ahaha:

Sanjin
22nd September 2008, 11:13 PM
Sanjine, ocigledno dugo nisi bio u nadmocnoj situaciji da imas 60 kg i da vozis Nivu. Dok si bio u toj tezinskoj kategoriji, verujem da nisi ni vozio Nivu. Sada sebe dovodis u pozicuju stokilasa koji je uzjahao rasnog galopera, pa se glasno hvali kako galoper pod njim ne moze ni da mrdne.

ARGUMENT 2

Niva je tako konstruisan automobil da, ako bez osetnog opterecenja prelazi prepreku, sledi svoju konstrukcionu logiku i savladjuje je bez suvisnog ljuljanja, narocito bez bespotrebnog truckanja i poskakivanja. I preko najtezih prepreka, klizis kao po loju. To, naravno, ne mogu da znaju stokilasi, buduci da ih Niva oseca kao strano telo, pa se zato ljuljaju, drmusaju, truckaju, gube bubrege, pa ih bas zato i treba izbaciti iz Nive, zauvek, quod erat demonstrandum.
Ja sam imao 60 kila u drugom osnovne,sta ja tu mogu takva pasmina :D

milE
22nd September 2008, 11:15 PM
Uzgred,ja sam zlatna sredina.Imam 95 kg. :ahaha: :ahaha: :ahaha:

Pa ti si već naš :krs: Ja sam u tvojim godinama imao 85 kila :ahaha: Još neka godina porodičnog života i to je to :D :ahaha:

QVATRO
22nd September 2008, 11:19 PM
Pa ti si već naš :krs: Ja sam u tvojim godinama imao 85 kila :ahaha: Još neka godina porodičnog života i to je to :D :ahaha:
Pa znas kako...trudim se... Vrlo je "tesko" uci u stokilase... :ahaha: :ahaha: :ahaha: :ziveli:

Sanjin
22nd September 2008, 11:20 PM
ARGUMENT 2

Niva je tako konstruisan automobil da, ako bez osetnog opterecenja prelazi prepreku, sledi svoju konstrukcionu logiku i savladjuje je bez suvisnog ljuljanja, narocito bez bespotrebnog truckanja i poskakivanja. I preko najtezih prepreka, klizis kao po loju. To, naravno, ne mogu da znaju stokilasi, buduci da ih Niva oseca kao strano telo, pa se zato ljuljaju, drmusaju, truckaju, gube bubrege, pa ih bas zato i treba izbaciti iz Nive, zauvek, quod erat demonstrandum.[/QUOTE]
Vi perolaki ili u narodu poznati kao futrole za kosti ne znate i ne mozete znati koliko niva drma,skace,rita se...Jer to jednostavno ne mozete osjetiti od krckanja i kloparanja vlastith kostiju.Isto vam je i sa sjedistima,vama ova valjaju kao da su natuzzi jer vam je svejedno i da su pernata vas bi opet vase cjenjene kosti bole u straznjicu

Nivas
22nd September 2008, 11:36 PM
@ milE

Naravno, milE, stokilasi ce pretegnuti, i eto tumbanja niz strminu. A ja odoh dalje.

Nivas
22nd September 2008, 11:39 PM
@QVATRO

Kad ti kaze cika Nivas, i zdravije i bezbednije ti je da se vratis na momacku kilazu.

Nivas
22nd September 2008, 11:57 PM
@sanjn
povodom ARGUMENTA 2

Kakve kosti, sanjine, ja sam bivsi reprezentativac Jugoslavije u gimnastici (u gimnastiku ne idu krupni ljudi, kao ni Nivu). Sav sam misic do misica, da se trkamo uzbrdo (peske) ne bi imao sta da trazis, iako sam u ovim godinama.

ARGUMENT 3

Kad naucis da se nadmeno ponasas prema automobilu, nadmeno se ponasas i prema ljudima, quod erat demonsrandum by sanjin.

Sanjin
23rd September 2008, 12:00 PM
@ milE

Naravno, milE, stokilasi ce pretegnuti, i eto tumbanja niz strminu. A ja odoh dalje.
Koliko ga god vjtar nosi :ahaha: :ahaha: :ahaha:
:ziveli:

Sanjin
23rd September 2008, 12:01 PM
bem ti EDIT VJETAR

Sanjin
23rd September 2008, 12:05 PM
@sanjn
povodom ARGUMENTA 2

Kakve kosti, sanjine, ja sam bivsi reprezentativac Jugoslavije u gimnastici (u gimnastiku ne idu krupni ljudi, kao ni Nivu). Sav sam misic do misica, da se trkamo uzbrdo (peske) ne bi imao sta da trazis, iako sam u ovim godinama.

ARGUMENT 3

Kad naucis da se nadmeno ponasas prema automobilu, nadmeno se ponasas i prema ljudima, quod erat demonsrandum by sanjin.
Kad bi moji bivsi a i sadasnji automobili znali pricati rekli bi da im nikad i nigdje nije bilo bolje nego kod mene od kad sau napustili fabrike,a nadmenost i oholost su po svim zivotnim zakonima i pravilima mane pa se trudim da ne budem takav

Sanjin
23rd September 2008, 12:08 PM
Sto se trcanja tice kazu da je Bog svakom od nas odredio tacno koliko ce koraka na zemlji napraviti pa ja ne bih pozurivao,tako da sto se toga tice proglasavam vas pobjednikom:):):)

Zemunac
23rd September 2008, 12:10 PM
Ma ko je video zdravog coveka od 60 kg?

Sanjin
23rd September 2008, 12:16 PM
Rekoste gimnasticar znaci vjerovatno nizi rastom?!
Kako bih ja sa svojih skoro 2m,tacnije 198cm izgledao sa 60kg....???Kao bandera,oklagija,plitka za buraniju,pomagalo za lakse krecenje plafona,jarbol...
A sta bih na jakom vjetru, zavrsio kao Dragana Mirkovic u pjesmi:"SAMA KAO LIST NA VJETRU..."

Cika Nivas nije ovdje samo stvar kilaze ima tu malo i proporcija bar sto se mene tice

:ziveli:

Midian
23rd September 2008, 12:32 PM
Meni 182 cm i 70 kg odlicno stoje.a bio sam dzudista i kosarkas

QVATRO
23rd September 2008, 01:51 PM
Slusaj mala dajem ti na znanje...,sila masi daje ubrzanje... :ziveli:

lodzin
23rd September 2008, 04:14 PM
Ma ko je video zdravog coveka od 60 kg?

Evo ja sam od 63kg pa mi nista ne fali....Pogotovu sto sam letos bio na Jelici arheoloskom istrazivanju 2,5 meseca, kramp, lopata i teraj... :ahaha:

Midian
23rd September 2008, 04:28 PM
I zdravije je imati manje nego vise kg.Kad bi videli mene koliko mogu da pojedem rekli bi da nisam normalan,sto mi stalno govore :hahaha: a opet potrosim sve kalorije,radim sklekove,vozim bicikl po 30-40 km dnevno itd.
I ne skacem po Nivi kad vozim makadamom.Uostalom tezina nije bitna ako je sve lepo rasporedjeno

Darko
23rd September 2008, 07:36 PM
http://www.jora.arh.ru/pics/ramstor.jpg

Ja sam na dijeti ali moram da pazim da slučajno ne padnem ispod 100 :ahaha:

QVATRO
23rd September 2008, 08:38 PM
E ovo su kraljevi off-road-a.: hahaha :

jeronimo
24th September 2008, 07:16 AM
ovi bi i tenk rasklackali....
a šta ćemo sa pritiskom(srčanim) od povišenja njega dokazano odlazi vid i refleksi,tako da oni punački nit vide nit čuju nit reaguju :ahaha:
inače imam 180 i 72 kg... :cool:
sanjine trebao bi da imaš od 90 do 93 kg onda bi bio kao zapeta tetiva... ;)

Sanjin
24th September 2008, 10:17 AM
Ja nigdje ne vidjoh da sam napisao koliko imam kila:):):)
Malo je vise nego tih 93 ali ne punooo ;)

vukas
24th September 2008, 12:14 PM
bravo Nivas,

konacno neki razuman predlog

podrzavam i dodajem nekoliko argumenata:

- voziti nivu bez pera od fazana na glavi je zlocin

- ne mogu da se pokrenu bez redukcije pa stvaraju mit kako niva puno trosi, pritom tolikom potrosnjom i ekolosku katastrofu izazivaju

- upropaste sedista tezinom pa ih kude kao neudobna

- koriste retrovizor da se podsete kako im kita izgleda a to je degutantno

- jedu burek za volanom pa sve izmaste

- uvlace stomak na plazi pa im se zavrti u glavi i onda ovde lupetaju

inace drugo vozilo ne bi ni moglo da ih pomeri, njima niva dodje kao ortopedsko pomagalo, smislili rusi nacin da premeste zadrigle partijce iz tacke A u tacku B bez ljudskih zrtava
to sto oni rade je ne upotreba nego zloupotreba nivinih mogucnosti i za svaku je osudu

NAPOLJE!

Darko
24th September 2008, 12:28 PM
http://img.photobucket.com/albums/v440/zupko05/Slike/honesty.jpg

Nivas
25th September 2008, 11:22 PM
Elem, bio sam u Beogradu, dva dana, da registrujem auto, alleretour 460 km, i imao sam se svacega nagledati.
Argumenat 4

Aman, skoro sve Nive, koje sam dostizao ili mimoilazio, vidno nagnute na levu stranu. Leva krila legla na tockove, a desna odskocila vise od pola metra u vis. Pa ko bi, od vozaca drugih automobila, koji ne znaju u cemu je problem, pristao da sedne u tako nahereni auto? Dakle, napolje!

U povratku, svratim kod brata od ujaka u Sumadiju, po jagnje, zemljani put, zaprezni, selo, jos kisa, tezak teren, kad ispred mene nekoliko Niva, truckaju se i tumbaju na levim tockovima, oni desni kao da nicemu i ne sluze. Sve ih lako preteknem, jer ja imam pogon na sva cetiri tocka, a oni samo na dva (desna, neopterecana). Kad, imam sta videti: svi vozacki prozori do vrha zatvoreni, i jos, pritom, pritisnuta ona jabucica koja osigurava da se vrata ne otvore.

Argument 5

Organizam Nive stokilase dozivljava kao strano telo, pa na svaki nacin nastoji da ih izbaci iz sebe, bilo kroz sofersajbnu, bilo kroz vozacev prozor ili vrata. Stoga su stokilasi prinudjeni da se zamandaljuju unutra i vezuju sa cetir pojasa debela unakrst, niko i ne pomislja da postavi siber (katapult), pa im se od zagusljivog vazduha i silnog pritiska na srce i pluca prividja da se truckaju cak i kada izadju na asfalt. Nije Niva za njih, quod erat demonstrandum.

Nivas
25th September 2008, 11:31 PM
Bravo, Vukas, naveo si nekoliko argumenata koje sam i sam nameravao da razradim, ali sasvim je dovoljno ovo sto si ti rekao. Vazno je da je nebo pocelo da se razvedrava, i nadam se da cemo se uskoro osloboditi stokilaske posasti koje je pritisnula nasu Nivu.

Nivas
25th September 2008, 11:35 PM
Ispravka Argumenta 5 (ah, taj edit)

Nisu oni za Nivu, quod erat demonstrandum.

Nivas
25th September 2008, 11:52 PM
@sanjin

Da ti se predstavim: visina 171, tezina od rane mladosti do zrelog doba 67 kg (0,5kg vise ili manje), kada sam presao pedesetu poceo sam da gubim na tezini (smanjuju se kosti, sinko), i za ovih sedam godina izgubio sam otprilike toliko kilograma.

Sanjine, na tvojih 198cm, u tvojim godinama, idealna tezina je oko 88 kg, kad ti cika Nivas kaze, ne slusaj zemunca, milEta i ona cetiri offroadera, sto ih je postovao Darko, samo te iz ciste pakosti nagovaraju da predjes u stokilase, a sta ce ti to.

Zemunac
26th September 2008, 10:52 PM
nivasev post za kojim place kao kukavica

STAROGRCKI MIT O PROKRUSTU

Prokrust je, pricali su stari Grci, bio svojeglavi dzin (dzin = 100+ kila masnog tkiva, misicne i kostane mase, mozdana masa nije bas sasvim tacno utvrdjena), koji je pored nekog puta (ili to bese pored nekog sajta), sagradio kolibu, i u njoj napravio krevet (postelju), tacno odredjene duzine. Kada bi neki putnik prolazio putem pored dzinove kolibe (ili to bese putem pored sajta), Prokrust bi ga zgrabio, polozio na svoju postelju, i, sad... Ukoliko je putnik bio visi (duzi) od postelje, sledilo je odsecanje dela koji strci (obicno glave), a ako je zlosrecni putnik bio kraci od postelje, dzin bi ga, posebno podesenim spravama, istezao sve dok covek, razglavljenih kostiju, ne bi dostigao u dlaku istu duzinu kao i postelja. Ovo je opstepoznati anticki mit, koji se i danas koristi kao metafora za dzinove koji misle da ljudi treba da misle, govore i ponasaju se onako kako to Prokrust smatra da je valjano. Inace - postelja, pa sekira ili one spravice.

Manje je, medjutim, poznat mit o antickom zakonodavcu i sudiji zomoncu, cije su ime inace nesumnjivo pismeni stari Grci, zacudo, uvek pisali malim pocetnim slovom. Bio je to, vele stari Grci, izuzetno prek i nepravican sudija, sa neskrivenom sklonoscu da neuvijeno navija za tim koji mu je omiljen. Danasnjim merilima gledano, zomonac bi svrao kraj u sedmom minutu prvog poluvremena, ukoliko je, kao sto je bilo, izvesno da njegov tim ubedljivo gubi, i da nema sanse da se utakmica zavrsi drugacije nego ogromnom prednoscu suparnika: jos, pritom, zomonac bi, po odsviravanju kraja, proglasio pobedu tima koji nikad ne bi mogao da pobedi, 3 : 0, parforfe. Najvise stete nanosio je borbenim igracima svog omiljenog tima, koji su hrabro izlazili na megdan, kao neki Sanjin, govoreci: Ja sam ovakav kakav sam, i milo mi je sto sam takav, a vi gmizite. Nema sumnje da bi se, da je zomonac dozvolio da se utakmica odigra do kraja, pojavilo jos takvih igraca, koji bi mogli da kazu: Niva je najgori terenac na svetu, ali ih je, eto, preka i nepromisljena narav sudije zomonca sprecila u tome.

Oba ova mita nastala su jos u bronzanom dobu, pre 3000 - 3500 godina, ali, eto, niceg novog pod kapom nebeskom.

Zemunac
26th September 2008, 10:53 PM
dakle ispisali ste sve sto ste imali,napljuvali nas stokilase i dalje nece moci.... mozda ste vi u pravu ali to nama ne odgovara. znate li koliko smo para mi ulozili u svoje stomake??! tema ide u vecna lovista